BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

K&H: 15 milliárd a nyereség, de még nem fizetnek

A K&H Bank-csoport szeptemberig bezárólag 15,3 milliárd forintos adózás előtti eredményt ért el - jelentette be Bába Ágnes, a bank senior ügyvezető igazgatója.

2003. november 26. szerda, 12:47

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 15 milliárd forintos eredmény egyébként 51 százalékkal haladja meg a tavalyi konszolidált nyereséget. A bankcsoport működési bevételei meghaladták a 60 milliárd forintot, ez 11,6 százalékos növekedést jelent, ami azért is kedvező, mert a költségek csak 2,2 százalékkal emelkedtek. A bankcsoport mérlegében egyébként a legdinamikusabban, 25 százalékkal a hitelállomány nőtt.

A brókercéggel kapcsolatos követelésekre vonatkozóan elhangzott, mivel az anyavállalalat, a KBC képzett céltartalékot a mérlegében, erre a hazai leánybanknál addig nem kerül sor, amíg konkrét összeget nem tudnak megállapítani. Ez pedig nincs közel, hiszen még a kifizetéseket sem kezdték meg.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet