BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszáz milliós büntetés a fővárosi moziknak

A Gazdasági Versenyhivatal összesen mintegy kétszázmillió forintos bírságot szabott ki a budapesti multiplex mozik üzemeltetőire, mivel azok 2002. április 25-én egységesen 100 forinttal emelték a jegyárakat, ez pedig törvényileg kiemelten tiltott versenykorlátozó magatartás.

2003. november 19. szerda, 13:37

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az eljárás során megállapították, hogy a budapesti mozik 95 százalékát (többek a Mammutban, az Eurocenterben, a Lurdy Házban, vagy a Duna Plazában lévőket) működtető három nagy mozihálózat, a Budapest Film Kft., az Intercom Rt., valamint a Ster Century és az UCICE Kft. tavaly április 25-én egyszerre emelték a jegyárakat. A GVH szerint az áremelést azonban nem külső piaci körülmények okozták, ráadásul versenykorlátozó magatartásra utal az is, hogy miközben a vállalkozások egymástól eltérő költséggel működnek, az áremelés mértéke minden cégénél megegyezik. Ezen felül az írásos bizonyítékokból az is kiderült, hogy a Budapest Film Kft. és az Intercom Rt. képviselői kétszer is telefonon egyeztettek egymással az áremelés mértékéről.

A Versenytanács a védekezéseket nem fogadta el az érintettektől, így a Budapest Film Kft.-vel szemben 37 millió, az Intercom Rt.-vel szemben 83 millió, a Ster-UCICE Kft.-vel szemben ugyancsak 83 millió Ft bírságot szabott ki. A bírságok összegének meghatározásakor a Versenyhivatal a cégek 2002. évi nettó jegyár-bevételeit vette alapul.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet