BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Végre többet beszélnek a Westel-előfizetők

Úgy tűnik, megtört a hosszú idő óta tartó csökkenő trend a Westelnél. Az év elején tapasztalt mélypont után mind a második, mind pedig a harmadik negyedévben többet beszéltek és sms-eztek a harmincasok.

2003. november 13. csütörtök, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Úgy tűnik nemcsak átmeneti jelenségről, hanem fordulatról lehet beszélni a Westelnél: az első negyedévi mélypont után ugyanis az egy előfizető által lebeszélt percek száma (MOU) és az egy előfizetőre jutó árbevétel (ARPU) is folyamatosan nő.

Míg 2003 első három hónapjában átlgosan havi 103 percet beszéltek a westelesek, s az átlagos havi árbevétel 5059 forint volt, ez a második negyedévben 110 percre és 5203 forintra, a harmadik negyedévben pedig 112 percre és 5278 forintra emelkedett.

Nem lankad az sms-láz sem, a döntően ezt magában foglaló "értéknövelt szolgáltatások" értéke a negyedév során 571 forintra emelkedett a félév végi 550 forintról. Ez azt jelenti, hogy a westelesek telefonszámlájának átlag 10,8 százalékát adják a szöveges (és kép-) üzenetek a júniusi 10,6 és a tavaly szeptemberi 9,2 százalékkal (533 forinttal) szemben.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet