Mint az ismeretes Rejtő arra hivatkozva, hogy svábbogarak vannak a cellájában, átszállítását kérte a nyomozást felügyelő ügyészségtől, melyet teljesítettek is, ám a fogdatársakat - az eddigi gyakorlattól eltérően - nem szállították el. A Népszava informátorai szerint a bankvezér most sincs egyedül a fogdában, így az esetlegesen beépült fogdaügynök feladata lehet figyelni a fogvatartott viselkedését, illetve irányított kérdésekkel újabb információkat szerezni tőle.
