BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Robbantott a Raiffeisen, s az OTP-t is megelőzte

Az első 9 hónapban az egy évvel korábbit 30 százalékkal meghaladó, rekordszintű eredményről számolt be a Raiffeisen Bank Rt. A hitelintézet a vállalati betétállomány terén - az OTP-t is megelőzve - a második helyet szerezte meg.

2003. november 4. kedd, 12:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rekorderedményről számolt be a Raiffeisen Bank Rt. A hitelintézet szeptember végéig 9,992 milliárd forintos adózás utáni eredményt ért el, ez pontosan harmadával múlja felül az egy évvel azelőtti szintet.

Horváth Krisztina vezérigazgató-helyettes kiemelte, hogy a bank idei működésében stratégiai változás következett be: a Raiffeisen pénzpiaci kitettségének csökkentése érdekében az ügyfélbetétek állományának számottevő növelésére koncentráltak. Ennek köszönhetően a 488,3 milliárdos ügyfélbetét-állomány 70 százalékos bővülést takar, ráadásul a bank a tavaly decemberi, 6. helyről a K&H mögött a 2-ra került a vállalati betétállomány tekintetében. (A 3-4. helyen egyforma eredménnyel az MKB és az OTP áll.)
A hitelállomány tekintetében is jelentős, 41 százalékos volt a növekedés.

Ezzel az eredménnyel a Raiffeisen az ügyfélbetétek terén 4,68 százalékról 6,67 százalékra, a hitelek terén pedig 6,66-ról 7,45 százalékra növelte piaci részarányát a tavaly év végi szinthez képest.

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet