BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Folytatódik az áruhitelezési boom

Az áruhitelezők arra számítanak, hogy idén a tavalyival ellentétben a december lesz a legerősebb hónapjuk.

2003. október 22. szerda, 07:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős visszaesésre pedig a következő évben sem számítanak.

A magyarországi áruhitelező cégek szerint a gazdasági megszorító intézkedések ellenére is lesz az idén karácsony, a lakosság egyelőre nem fogja vissza vásárlási kedvét, és ha másképp nem megy, hitelből beszerzi a fa alá valót.

Ez pedig nagyon jó hír az éves forgalmuknak közel 35-40 százalékát az év utolsó három hónapjában bonyolító társaságoknak. Lendvai János, a Magyar Cetelem Bank vezérigazgatója úgy véli, megváltozhat a tavalyi év furcsa forgalmi statisztikája: akkor ugyanis november volt a legerősebb hónap, decemberben már csökkent a forgalom. Ennek okát a szakember a szeptembertől megvalósult nagyarányú köztisztviselői, közhivatalnoki béremelésnek tudja be, amire az idén már nem lehet számítani. Épp ezért visszaállhat a régi rend és az áruvásárlási láz ismét decemberben tetőzhet. A Cetelem első embere szerint ugyanakkor számolni kell a lakosságot érintő megszorításokkal, ám ezek - úgy véli - csak a jövő évet fogják befolyásolni.

A múlt év közepesnek minősített eredményeinek 10 százalékos meghaladását tervező Credigen Rt. vezérigazgatója, Bíró Gyula szerint, ha lesz is megtorpanás a lakossági fogyasztásban, az bizonyosan nem a karácsonyi szezonban érződik majd. Álláspontja szerint közel sem bizonyos, hogy az áruhitelezők észreveszik majd a jövő évben a megtorpanást, mivel a hitelre történő vásárlás egyik fő előnye, hogy a szükséges beruházások finanszírozása időben elhúzható. Ez pedig egyre inkább szokássá válik.

Folytatás a szerdai NAPI Gazdaságban

Nagy Nándor László
Nagy Nándor László

Ez is érdekelhet