BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Negyvenmilliós bírság a UPC-nek

A Gazdasági Versenyhivatal szokatlanul magas, 40 milliós bírsággal sújtotta a UPC Magyarországot, mivel az visszaélt erőfölényével.

2003. július 24. csütörtök, 08:26

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal szokatlanul magas büntetést szabott ki a UPC Magyarország Kft.-re, amelynek gazdasági erőfölénnyel való visszaélését már 2002 januárjától vizsgálta. A GVH megállapította, hogy a cég tavaly az infláció fölötti mértékben emelte díjait, s a programcsomagjainak összeállítási módja is sértheti a gazdasági erőfölénnyel való visszaélés versenytörvényi tilalmát.
A GVH versenytanácsa megállapította azt is, hogy a UPC az általa 2002. év során alkalmazott általános szerződési feltételek 4.4.3.-as pontjában indokolatlan előnyöket kötött ki maga számára a programcsomagok módosításával kapcsolatban. A szabálytalanságok miatt a versenyhivatal negyvenmillió forintra büntette a céget.

Eközben a cég egyik leányvállalata beolvad a Monor Telefon Társaságba.

A UPC Direct Kft. beolvadt az azonos tulajdonosi körbe tartozó Monor Telefon Társaság Rt.-be – derül ki a cégbírósági bejegyzésből. A tranzakcióra a két társaság működési hatékonyságának növelése érdekében volt szükség – tudtuk meg a UPC Magyarország Kft.-től.

További részletek a NAPI Gazdaságban

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet