Egy Óbudán felépülő médiaközpontba költöztetné - még az előző ciklus alatt megfogalmazott ötlet alapján - a kormány az MTV-t, a Duna TV-t, a Magyar Rádiót és az MTI-t - értesült a Népszabadság.
Az MTV az elmúlt évek során eladta valamennyi ingatlanát, s elvileg év végéig a Szabadság téri épületből is ki kellene költöznie. Az új tévészékház épületét Finta József már meg is tervezte (állítólag több mint 300 millió forintot fizettek ezért), ám az építkezések megkezdésére végül is nem került sor. Az új tévészékház felépítése helyett ugyanis a kormány az előző ciklusban felvetett - a közmédiumokat egy fedél alá hozó - Médiapark ötletét támogatja. A megvalósíthatósági tanulmány állítólag már el is készült, mely a park létrehozásának költségeit 50 milliárd forint körülire taksálja. A kormány azonban csak az összeg töredékét fedezné, az épületet magáncég húzná fel. Az odaköltöző közmédiumok a stúdiókat közösen használnák, melyekért a beruházónak évi 7-9 milliárd forintos bérleti díjat fizetnének.
Az MTV és a Magyar Rádió elnöke támogatja az elképzelést, a Duna Tv és az MTI vezetői azonban kétkedve fogadták az ötletet.
