BUX 139187.23 -0,08 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt a Vivendi

Miután sikerült megállapodni a hitelező bankokkal és a magyar hatóságoktól beszerezték az összes engedélyt, lezárult a Vivendi Telecom Hungary (VTH) eladása – adta hírül a Dow Jones.

2003. május 14. szerda, 07:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az AIG Emerging Europe Infrastucture Fund L.P. és a GMT Communications Partners Ltd. 325 millió eurót (79,69 milliárd forint) fizet a társaságért a francia Vivendi csoportnak, amely a vételárból 315 millió eurót adósságtörlesztésre fordít. Tegnaptól közös megegyezéssel távozott a VTH-tól Polányi Sándor vezérigazgató, az új vezér kinevezéséig Ian McKenzie irányítja a társaságot. A VTH Magyarország második legnagyobb vezetékes távközlési szolgáltatója, piaci részesedése eléri a 12 százalékot. A tavalyi évet 176 millió euró árbevétellel záró társaság 430 ezer lakossági és üzleti telefonvonalat működtet.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet