A hordozhatóságot előíró rendeletről a napokban egyezett meg az Informatikai és Hírközlési Minisztérium a Pénzügyminisztériummal, annak kihirdetése legkorábban áprilisra várható - írja a Népszabadság. A szolgáltatóknak ezt követően mintegy kilenc hónapra lesz szükségük a technikai feltételek megteremtésére, így legkorábban az év végétől válnak majd hordozhatóvá a telefonszámok.
A készülő rendelet ugyan csak a vezetékes szám hordozhatóságát írja elő, ám állítólag a hírközlési törvény módosítása során a mobilszolgáltatóknál is előírnák a hordozhatóságot.
Megfigyelők szerint ez a legkésőbb az EU csatlakozáskor életbe lépő szabályozás kellemesen kiélezné a mobilszolgáltatók piacán az árversenyt, hiszen sokan csak telefonszámuk elvesztésének veszélye miatt nem pártolnak át olcsóbb szolgáltatóhoz.
