BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az MTV nem adja a jégkorong-vb meccseit

Az év egyik legjelentősebb hazai rendezésű világversenyét, a divízió-1-es jégkorong-világbajnokságot nem közvetíti a Magyar Televízió (MTV) - írja a Nemzeti Sport alapján a kreativ.hu.

2003. március 25. kedd, 11:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A színfalak mögött már hónapok óta zajlottak a tárgyalások a közvetítési jogokat birtokló svájci Infront Sports&Media és a MTV között, amelynek az utóbbi részéről elhangzott és véglegesnek tekinthető nem vetett véget. A hírek szerint a svájciak megpróbáltak mindenben partnerek lenni, az eredeti ajánlatukon éppen az MTV kérésére alaposan változtattak, sőt már csomagban adták volna a jégkorong-vb-k közvetítési jogát egészen 2007-ig.

A közszolgálati televízió nemcsak hogy nem közvetíti a világbajnokságot, de még egy meccs erejéig sem érdekli az esemény, legfeljebb a napi egyperces összefoglalókat sugározzák majd.

Az MTV illetékesei szerint anyagi okok játszottak közre a döntésben. Amennyiben a világbajnokság utolsó napján, a magyar-lengyel mérkőzésen a feljutás lesz a tét, akkor én magam fogom javasolni, hogy legalább azt a találkozók közvetítsük -mondta Vitray Tamás, az MTV Sportosztályának a vezetője.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet