A színfalak mögött már hónapok óta zajlottak a tárgyalások a közvetítési jogokat birtokló svájci Infront Sports&Media és a MTV között, amelynek az utóbbi részéről elhangzott és véglegesnek tekinthető nem vetett véget. A hírek szerint a svájciak megpróbáltak mindenben partnerek lenni, az eredeti ajánlatukon éppen az MTV kérésére alaposan változtattak, sőt már csomagban adták volna a jégkorong-vb-k közvetítési jogát egészen 2007-ig.
A közszolgálati televízió nemcsak hogy nem közvetíti a világbajnokságot, de még egy meccs erejéig sem érdekli az esemény, legfeljebb a napi egyperces összefoglalókat sugározzák majd.
Az MTV illetékesei szerint anyagi okok játszottak közre a döntésben. Amennyiben a világbajnokság utolsó napján, a magyar-lengyel mérkőzésen a feljutás lesz a tét, akkor én magam fogom javasolni, hogy legalább azt a találkozók közvetítsük -mondta Vitray Tamás, az MTV Sportosztályának a vezetője.
