BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harmincmilliós taxizás

Összesen 29,8 millió forint bírságot rótt ki tegnap a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) nyolc fővárosi taxitársaságra. A rendkívül súlyos büntetést a hatóság szerint amiatt kell kifizetniük a cégeknek, mert tavaly nyáron egymással összebeszélve alapdíjukat egységesen háromszáz forintra emelték.

2003. március 20. csütörtök, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A GVH versenytanácsa szerint ezzel a lépéssel a taxisok versenykorlátozó módon összehangolták piaci magatartásukat. A bírságok összegét a cégek előző évi nettó árbevétele alapján állapították meg - írta a Népszabadság.

A társaságokat meglepte a hatóság döntése. Orbán Lajos, a 6x6 Taxi Kft. ügyvezető igazgatója felháborítónak és minden alapot nélkülözőnek tartja a GVH döntését. Szerinte a taxisok a benzin drágulása után még jó ideig nem emelték az alapdíjat, és amikor végül rászánták erre magukat, akkor sem együtt és egyszerre drágult mindenütt a szolgáltatás.

– A fuvarszervező cégeknek egyetlen taxijuk sincs, ezért megbüntetni sem lehet őket – nyilatkozta lapunknak Pásztor Gábor, a Buda Kft. ügyvezetője. Személyes véleménye szerint a versenyhivatali szakértők nem voltak tisztában azzal, hogyan működnek a társaságok. A taxisok ugyanis havi átalánydíj fejében csatlakoznak egy-egy fuvarszervező céghez, majd az általuk alakított etikai bizottság dönt a viteldíjról, így annak alakulásába a társaságnak nincs beleszólása. A társaságok vezetői nem hagytak kétséget afelől, hogy bírósághoz fordulnak a döntés felülvizsgálatát kérve.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet