Nem anyagi okok miatt döntöttünk úgy, hogy idén nem lesz gálaest, az ünnepség költségei nem okoztak volna gondot a szervezetnek, hiszen a szponzorok szívesen fedezték volna a kiadásokat. Üzenni szerettünk volna a közvéleménynek, az internetes letöltésekkel és az illegális másolásal az egész zeneipart veszélyeztetik - nyilatkozta Jeszenszky Zsolt, a Mahasz képviselője.
Az elismerést 1992 óta több kategóriában ítélik oda, így díjazzák a legjobb külföldi és magyar rock, pop, dance, rap, modern rock és jazz albumot, valamint Arany Zsiráfot érdemel a legjobb hazai videoklip, és az év magyar felfedezettje is.
A Mahasz nem akarja a zenészeket is büntetni, ezért a díjakat március végén egy sajtótájékoztató keretében adják majd át.
Az ugyanakkor nem világos, kiket céloz a Mahasz büntetőakciója, ugyanis véleményünk szerint az internetről zenéket letöltőket, illetve az olcsó CD-másolatokra szavazókat nem igazán érdekli, lesz-e díjkiosztó gála, vagy sem. További, igaz, költői kérdés, hogy vajon a zenéken spórolók megrettennek-e a Mahasz lépésétől, s a jövőben inkább jó útra térnek, csak legyen Arany Zsiráf-ünnepség...
