BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Száz hektárt kapott ajándékba a magyar állam

A Bécem Vagyonkezelő és Szolgáltató Részvénytársaság (Bécem Rt.) három, összesen 102 hektár kiterjedésű bélapátfalvi ingatlant ruházott át ingyenesen a magyar államra. Az ajándék értéke állítólag sok millió forint.

2003. március 7. péntek, 12:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Bélkő Területfejlesztési Közhasznú Társaság 2001 decemberében jött létre a volt bélapátfalvai cementgyár külföldi tulajdonosainak (HeidelbergCement Group, Schwenk Zement KG, Holcim Ltd.) határozata értelmében. A cementgyár másfél milliárd forint értékű készpénzzel és ugyanolyan értékű ingatlanvagyon átadásával támogatták a társaságot - áll a Bécem lapunkhoz eljuttatott közleményében.

A Kht. akkor, a bélapátfalvai cementgyár bezárása után, azzal a céllal jött létre, hogy a régiós hátrányokat csökkentse és újabb beruházások révén - egy ipari park működtetésével - új utat nyisson a térség fellendülése érdekében.

A természetvédelem támogatását ezáltal pedig közvetetten a térségben tervezett idegenforgalmi célok megvalósulását szolgálja a Bécem Rt. sok millió forint értékű adománya, a három darab, összesen 102 hektáros ingatlan, amelyet a Magyar Állam által felruházott Kincstári és Vagyoni Igazgatóság vesz át. Az egykori mészkőbánya területén a tájrendezést az adományozó saját költségén elvégzi. Ezt követően - a tervek szerint - a Bélkő-hegyen fekvő területeket a Bükki Nemzeti Park részévé nyilvánítják.

Ezenközben terv szerint folyik a megszűnt Bélapátfalvai Cementgyár bontása. A bontási munkák tervezése 2001 nyarán kezdődött. A gyártósorok, a csomagoló, a tárolók, kiszolgáló létesítmények elbontása után a gyár területét a BÉLKŐ Kht. kapja meg, ipari park létesítés céljaira. Ennek határideje ez év június 30. A bontás ütem szerint zajlik: a technológiai berendezések bontási készültségi foka 90 százalék körül van. Az épületek, építmények 65 százaléka került elbontásra. A vállalat a bontási szerződésekben kikötötte, hogy a vállalkozók minél nagyobb arányban foglalkoztassanak helyi munkavállalókat. Ennek eredményeként a százhetven fős létszám 60-90 százaléka helyiekből állt.

Bizonyos létesítményeket, amelyeket az ipari park közvetlenül hasznosítani tud majd, nem bontanak le. Megmarad az ipari park működését biztosító infrastruktúra is. A bontott létesítmények területén tájrendezés is zajlik majd a nyár közepi átadás előtt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet