BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már a magánidősotthon is jó üzlet

A jele szerint jó üzlet magánidősotthont nyitni. A lakók harmada ma már nem önkormányzati fenntartású intézményben él. A szaktárca fokozódó szigorral válaszol a látványos terjeszkedésre, amit a magánfenntartók méltánytalannak és céltévesztettnek tartanak - írja a Népszabadság.

2003. február 20. csütörtök, 07:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az időseket fogadó intézmények pontos számát mindenki máshogy ismeri. A szociális minisztérium összesítése szerint 673 található belőlük országszerte, amelyből 433-at az önkormányzatok tartanak fenn, a fennmaradókat az egyházak és a civilek üzemeltetik. A főváros illetékese viszont 582 önkormányzati intézményről tud hazánkban, a vállalkozók által fenntartott nyugdíjasházak számát pedig jóval száz fölöttire teszi. De a magánotthonok üzemeltetői is csak becslésekre hagyatkoznak, amikor saját körük nagyságát kétszázban határozzák meg.

A nyitást lehetővé tevő 1993-as kormányrendelet óta azonban a minisztérium szívesen visszakozna egy s másban. Ám a kaput könnyebb kitárni, mint becsukni. A magánintézmények tavaly érdekvédelmi egyesületbe tömörültek. Így szeretnék kivédeni a szociális tárca azon döntéseit, amelyek a magánintézmények működését ellehetetlenítik. A magánintézmények működtetői a készülő jogszabályok véleményezésén túl saját módszertani központot szeretnének, és részt kérnek az országos hatáskörű Idősek Tanácsának munkájában is. Felvetéseikre még nem érkezett hivatalos válasz.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet