BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb ózdi cég állítja le termelését

Ma leállítja termelését Ózdon az ukrán többségi tulajdonban lévő Finomhengermű Munkás Kft. A német tulajdonú Ózdi Acélmű (ÓAM) Kft. és a diósgyőri DAM Steel Rt. után immár a harmadik borsodi vaskohászati cég került bajba - írja a Népszabadság.

2003. február 17. hétfő, 08:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kevesebb mint félezer embert foglalkoztató kohászati társaság vezetői alapanyaghiányra hivatkozva kényszerülnek erre a lépésre.

Korábban az ukrán tulajdonos tárgyalásokat kezdett a diósgyőri kohászattal, hogy innen vásárolna a hengerléshez szükséges bugát, ám ez nem felelt meg a követelményeknek, később pedig a DAM Steel leállította a munkát.

A tervek szerint a mintegy 15 millió forint veszteséggel járó kényszerszünet egy hétig tart, addig csak a karbantartók dolgoznak.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet