BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korlátoznák a beszerzési ár alatti értékesítést

Erősen megosztja a kereskedőket az az elképzelés, amely szerint nagymértékben korlátoznák Magyarországon a beszerzési ár alatti értékesítést. A nagyobb szakáruházak, hipermarketek szerint verseny- és vásárlóellenes lenne egy ilyen szabályozás - írja a Magyar Hírlap.

2003. február 17. hétfő, 10:04

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az agrárrendtartási törvény tervezete szerint amit a napokban vitat meg az Országgyűlés, hamarosan tilos lesz Magyarországon beszerzési ár alatt értékesíteni az élelmiszereket.

A javaslatot a nagyobb áruházláncok nyílt hadüzenetként értelmezik, szerintük ugyanis az a kormányzati szándék, amely megtiltaná az üzleteknek, hogy olcsóbban adják az árut annál, mint amennyiért megveszik, túlmutat a piaci verseny szabályozására irányuló törekvéseken.

Ugyanakkor a kereskedelmi szakma egy része, döntően a kis- és közepes vállalkozások már régóta igénylik a megszorítást, ráadásul szélesebb körű szabályozást szeretnének elérni, ami az élelmiszer mellett kiterjedne a műszaki cikkekre, vegyi árukra is.

A probléma nem új keletű, ezt bizonyítja, hogy már korábban felmerült, etikai kódexet kellene alkotni, amelyben meghatároznák, egyes esetben pedig korlátoznák, milyen feltételek mellett lehet negatív árakat alkalmazni - mondta Házi Zoltán, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara nagykereskedelmi szakosztályának vezetője.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet