Az agrárrendtartási törvény tervezete szerint amit a napokban vitat meg az Országgyűlés, hamarosan tilos lesz Magyarországon beszerzési ár alatt értékesíteni az élelmiszereket.
A javaslatot a nagyobb áruházláncok nyílt hadüzenetként értelmezik, szerintük ugyanis az a kormányzati szándék, amely megtiltaná az üzleteknek, hogy olcsóbban adják az árut annál, mint amennyiért megveszik, túlmutat a piaci verseny szabályozására irányuló törekvéseken.
Ugyanakkor a kereskedelmi szakma egy része, döntően a kis- és közepes vállalkozások már régóta igénylik a megszorítást, ráadásul szélesebb körű szabályozást szeretnének elérni, ami az élelmiszer mellett kiterjedne a műszaki cikkekre, vegyi árukra is.
A probléma nem új keletű, ezt bizonyítja, hogy már korábban felmerült, etikai kódexet kellene alkotni, amelyben meghatároznák, egyes esetben pedig korlátoznák, milyen feltételek mellett lehet negatív árakat alkalmazni - mondta Házi Zoltán, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara nagykereskedelmi szakosztályának vezetője.
