Papp Péter, a Flextronics humánpolitikai igazgatója elmondta: a philipsesek alkalmazására akkor kerülhet sor, ha rendelkeznek az amerikai vállalat új termékeinek gyártásához megfelelő szakmai felkészültséggel.
A Philips március végétől már csak síkképernyős monitorokat gyártanak, a termeléshez mintegy kétszáz dolgozóra van szükségük. A leépítés folyamata – az eredeti tervektől eltérően – május végéig elhúzódik. Az elbocsátottak egy része újrakezdési segélyre, valamint előnyugdíjazásra számíthat, állásbörzét és lelkisegély-szolgálatot is szerveznek.
