BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sárvári Flextronics vevő a Philips-dolgozókra

A szombathelyi Philips-monitorgyárból elbocsátott ötszáz alkalmazottból több száz, megfelelően képzett dolgozót át tud venni a Flextronics sárvári üzeme - írja a Népszabadság.

2003. február 11. kedd, 09:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Papp Péter, a Flextronics humánpolitikai igazgatója elmondta: a philipsesek alkalmazására akkor kerülhet sor, ha rendelkeznek az amerikai vállalat új termékeinek gyártásához megfelelő szakmai felkészültséggel.

A Philips március végétől már csak síkképernyős monitorokat gyártanak, a termeléshez mintegy kétszáz dolgozóra van szükségük. A leépítés folyamata – az eredeti tervektől eltérően – május végéig elhúzódik. Az elbocsátottak egy része újrakezdési segélyre, valamint előnyugdíjazásra számíthat, állásbörzét és lelkisegély-szolgálatot is szerveznek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet