BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Adós, vigyázz, jön a behajtó!

Egyre több a dolga a behajtással foglakozó banki osztályoknak és a kitlevőségek visszaszerzésére szakosodott cégeknek, mióta a pénzintézetek fedezet és kezes nélkül is kínálnak hiteleket - írja a Magyar Hírlap.

2003. február 10. hétfő, 09:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Leggyakrabban a személyi és az áruhitelek esetében fordul elő, hogy nem fizet az ügyfél. Ilynekor a törlesztőrészlet esedékességét követően 5-15 nappal egy illedelmes telefonnal hívják fel az adós figyelmét a fizetési kötelezettségre, aki számára gyakoran csak ilyenkor derül ki, adataival visszaélve valaki az ő nevében vett fel hitelt. (Gyakori hogy hajléktalan, szellemi fogytékos, vagy rokkantnyugdíjasok okmányival visszaélve vesznek fel kölcsönt). A behajtó-szervezetek ezért a telefonos kapcsolat-felvétel során igyekeznek kideríteni a késedelmes fizetés okát, s annak megfelelően választják meg következő lépésüket.

Harminc napon túl lejárt tartozás esetében levélben felajánlják a szerződés esetleges módosításának lehetőségét, mellyel persze csak a fizetést ütemezik át, a büntetőkamat továbbra is ketyeg. Amennyiben az ügyfél hajthatatlannak tűnik három hónap elteltével komolyabb eszközökhöz fordulnak a behajtók. Akár személyesen is követik az adóst, értesítik barátait, főnökét, környezetét a tartozásról, s folyamatosan telefonokkal és levelekkel zaklatják, amelyekben felhívják figyelmét, hogy bírósági útra terelik az ügyet, s az eljárás 300-400 ezer forintos költsége is az ügyfelet terheli majd.

Mindezek ellenére a pénzintézeteknek persze a nemfizetések ellenére is megéri kölcsönadni, hisz a fedezet nélküli hitelek kamataiba beépített kockázati prémium bőven fedezi az ebből származó veszteségeket.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet