Gál Rezső, a Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (VDSZSZ) elnöke csütörtökön sajtótájékoztatón a három szakszervezet nevében közölte: mivel továbbra sem sikerült megállapodni a munkaadókkal a 2003. évi bérfejlesztés mértékéről, a munkavállalói szervezetek elszánták magukat, hogy kényszerítő eszközökkel rendezzék a munkaügyi konfliktust. Első lépésként február 14-én tiltakozó nagygyűlést tartanak.
Az állami és magántulajdonosokat tömörítő munkaadói szövetségnek és a szakszervezeteknek - a VDSZSZ-nek, a Bánya- és Energiaipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének, valamint a LIGA Villamosenergia- és Hőenergiaipari Szakszervezetnek eredetileg január 15-ig kellett volna megállapodnia az idei bérfejlesztésről.
A szakszervezetek az Országos Érdekegyeztető Tanács által is ajánlott 4,5 százalékos reálbérfejlesztést szeretnék elérni, a munkaadók - elsősorban az ÁPV Rt. - azonban 2,5 százalékos reálbérfejlesztést akarnak elfogadni. A munkavállalók által kért 4,5 százalékos reálbérnövekedés 9,2 százalékos bruttó átlagbérfejlesztést jelentene.
Gál Rezső elmondta: a munkaügyi konfliktus rendezésében közvetítői szerepre kérték fel Gulyás Kálmánt, a Munkaügyi Közvetítői Szolgálat vezetőjét, aki a felkérést elfogadta.
