A Magyar Alumínium Rt. (MAL Rt.) március 1-től a szabadpiacon, az E.ON-tól, illetve az ajkai erőműtől vásárolja a villamosenergiát - írja az EnergiaInfó Tolnay Lajosra, a társaság elnökére hivatkozva. Ezzel ugyan sikerült kivédeni a február 1-i, mintegy 13 százalékos drágulást jelentő áremelkedés kedvezőtlen hatását, de számottevő árcsökkentést még nem tudott elérni a MAL.
Az év hátralévő tíz hónapjára szóló szerződés szerint az E.ON mintegy 520 gigawattórányi áramot szállít a cég inotai és ajkai üzemei számára, ennek felét teszi ki az import. További, 52 gigawattórányi hányadot pedig az ajkai erőműtől vásárolják.
Mindez az áremelkedés előtti állapothoz képest egyelőre nem jelent megtakarítást, vagyis átlagosan 4 eurócent körüli áron vásárolnak. Ez azt jelenti, hogy éves villanyszámlájuk 7 milliárd forint körül alakul majd. Amennyiben nem volna 50 százalékos importkorlátozás, milliárdos nagyságrendű megtakarítás tudtak volna elérni - hangsúlyozta Tolnay Lajos, aki azt várja, hogy legkésőbb 2004-től a kormány feloldja a limitet.
