A Paksi Atomerőmű tavaly 3,6 milliárd forint adózás előtti nyereséget ért el, szemben a tervezett 4,5 milliárddal. Az idén mindössze 742-819 millió forint profitot vár a cég. A visszaesés, illetve a vártnál gyengébb teljesítmény hátterében a korróziós kiválások okozta gondok megoldása és a megnövekedett költségek állnak, de sokat elvitt a céltartalékképzés is.
