Az Ikarusbus 210 millió forintos, fél évre szóló kérelmével szemben a hivatal által megítélt összeg a megyei központ összes tartalékát elvitte. Az értékesítési nehézségekkel küzdő buszgyártó cég – amely tavaly háromszáz embert bocsátott el, és az év végén bizonytalan időre leállította a termelést - korábban a munkaügyi központ kérésére is ragaszkodott a 210 millió forinthoz, ám most, a döntés után fellebbezhet.
A Népszabadság úgy tudja, az Ikarusbus vezetői ezen a héten Olaszországban tárgyalnak az áttételesen fő tulajdonos Ivecóval. Az Ikarusbus vezetői decemberben azt közölték: nem adják el a magyarországi vállalkozást, hanem annak további működtetését tervezik, akár úgy is, hogy nyugati tervezésű buszokat gyártanak majd Fehérváron. Az Ikarusbus az utóbbi három évben 25 millió eurót veszített magyar buszgyártó üzemein, mivel rövid távon sem hazai, sem külföldi megrendelésekre nem számíthat. Tavaly csaknem háromszáz embert küldtek el a cég fehérvári gyárából, és december elején bizonytalan ideig leállították a termelést.
