A 22 napos leállás alatt soron kívüli fűtőanyagcserét végeznek, mivel a fűtőanyag-kötegek áramlási enrgiája megnőtt és december óta folyamatosan romló tendenciát mutatott. Mivel a gyengülés nyomán csökkentették a teljesítményt, a blokk jelenleg csak 80 százalékon üzemel, aminél a kétszakaszos karbantartási megoldás gazdaságosabb.
A reaktorból kiemelendő fűtőanyag helyére az erőműben rendelkezésre álló tartalék készletből állítanak össze új fűtőanyag konfigurációt, ami a szeptemberi, második karbantartásig üzemelteti majd a blokkot. Eközben a még haszosítható fűtőanyagot megtisztítják, majd újra felhasználják.
Hasonló jellengű lerakódási jelenség már 1197-ben is előfordult - akkor is a töltetcsere és tisztítás volt a megoldás. A Paksi Atomerőmű napi bevételkiesése a leállás időszakában mintegy 60 millió forint lesz - áll a cég sajtóközleményében.
