BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fűtőanyag-csere a paksi atomerőmű 3. blokkjában

A Paksi Atomerőmű Rt. vezetése úgy döntött, hogy a 3. blokk szokásos évi nagytakarítását két szakaszban végzik el, februárban és szeptemberben. Ennek megfelelően a blokkot február elsején leállítják.

2003. január 28. kedd, 16:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A 22 napos leállás alatt soron kívüli fűtőanyagcserét végeznek, mivel a fűtőanyag-kötegek áramlási enrgiája megnőtt és december óta folyamatosan romló tendenciát mutatott. Mivel a gyengülés nyomán csökkentették a teljesítményt, a blokk jelenleg csak 80 százalékon üzemel, aminél a kétszakaszos karbantartási megoldás gazdaságosabb.
A reaktorból kiemelendő fűtőanyag helyére az erőműben rendelkezésre álló tartalék készletből állítanak össze új fűtőanyag konfigurációt, ami a szeptemberi, második karbantartásig üzemelteti majd a blokkot. Eközben a még haszosítható fűtőanyagot megtisztítják, majd újra felhasználják.
Hasonló jellengű lerakódási jelenség már 1197-ben is előfordult - akkor is a töltetcsere és tisztítás volt a megoldás. A Paksi Atomerőmű napi bevételkiesése a leállás időszakában mintegy 60 millió forint lesz - áll a cég sajtóközleményében.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet