BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ikarusbus: áll a termelés, de nem eladó a cég

Megrendelések és állami segítség híján leállt a termelés az Ikarusbus Rt.-nél, ám a francia tulajdonos nem akarja eladni a céget. A vállalat egyébként - jobb későn, mint soha - azt tervezi, hogy jövőre a BKV és a Volán-társaságok igényeit kielégítő járművekkel rukkol elő.

2002. december 10. kedd, 12:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Megrendelések és állami segítség híján áll a termelés a francia Irisbus többségi tulajdonában lévő Ikarusbus Rt.-nél - közölte keddi székesfehérvári sajtótájékoztatóján Elios Pascal. A francia Irisbus elnöke elmondta, az elmúlt három év során 25 millió euró veszteségük keletkezett Magyarországon, ennek ellenére - az évtized közepére várható fellendülés miatt - nem akarnak kivonulni.
A termelést ugyanakkor bizonytalan időre leállították, hiszen munkahely-megtartó kérelmüket még el sem bírálta a kormány, ráadásul a székesfehérvári gyárnak 2003-ra egyetlen darab járműre sincs megrendelése. Pascal közölte, hogy Széles Gábor, a jelenleg is termelő, budapesti székhelyű Ikarus Egyedi Járműgyártó Kft.-re tett ajánlatot, ám az nem eladó. Az Ikarusbus bízva a kormány segítségében egy új programot dolgozott ki, amelynek lényege, hogy a BKV és a hazai Volán-társaságok igényeinek megfelelő járműveket dobnak piacra 2003-tól, valamint az Ikarusbus a francia Irisbus megrendelésére készít járműveket ugyanúgy, mint a francia cég csehországi üzeme.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet