BUX 139275.02 -0,02 %
OTP 45260 -0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nestlé Hungária: 10 százalék feletti bevételnövekedés

Az idei első tíz hónap konszolidált árbevétele alapján - ide számítva a reggeliző pelyheket is - 14 százalékkal növelte forgalmát a Nestlé Hungária Kft., amely ezzel 43,7 milliárd forintot ért el. (A társaság egyébként - az állateledel-gyártásból származó bevételt is számolva - 41 milliárdos forgalmat ért el október végéig, ami 12 százalékos növekedés.)

2002. november 27. szerda, 11:28

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ez az árbevétel nem tartalmazza a tavaly a Nestlé csoport tulajdonába került Schöller leányvállalat, a Schöller Budatej Bt. árbevételét, ami mintegy 12 milliárd forint. Bernard Meunier, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a büki állateledelgyár tevékenységével kapcsolatosan számolt, 2-3 évre tervezett veszteség kedvezőbben alakult, s elképzelhető, hogy részleg már a jövő évben eléri a nullszaldót.
Kifejtette még, hogy az idén a Mol-kutaknál kialakított Nescafé kávésarkok a vártnál jobb eredményt, 10-20 százalékos forgalomtöbbletet is hoztak, ám ez a társaság teljes bevételének jelenleg alig 1 százalékát teszi ki. Hozzátette, hogy a jövőben ennek a növekedésével számolnak, amihez hozzájárulhat a Mol szlovákiai és romániai kútjainál tervezett kávésarkok kialakítása és üzemeltetése is.
Megtudtuk még, hogy az idén összesen 1,5 milliárdos termelő beruházáson kívül további fejlesztéseke nem tervez a Nestlé Hungária, a következő évi tervekről Meunier egyelőre korainak tartotta a tájékoztatást. Az ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a Nestlé Hungária konszolidált árbevétele a jövő évben várhatóan már tartalmazza a Schöller Budatej Bt. bevételeit is.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet