Ez az árbevétel nem tartalmazza a tavaly a Nestlé csoport tulajdonába került Schöller leányvállalat, a Schöller Budatej Bt. árbevételét, ami mintegy 12 milliárd forint. Bernard Meunier, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója a NAPI Gazdaságnak elmondta, hogy a büki állateledelgyár tevékenységével kapcsolatosan számolt, 2-3 évre tervezett veszteség kedvezőbben alakult, s elképzelhető, hogy részleg már a jövő évben eléri a nullszaldót.
Kifejtette még, hogy az idén a Mol-kutaknál kialakított Nescafé kávésarkok a vártnál jobb eredményt, 10-20 százalékos forgalomtöbbletet is hoztak, ám ez a társaság teljes bevételének jelenleg alig 1 százalékát teszi ki. Hozzátette, hogy a jövőben ennek a növekedésével számolnak, amihez hozzájárulhat a Mol szlovákiai és romániai kútjainál tervezett kávésarkok kialakítása és üzemeltetése is.
Megtudtuk még, hogy az idén összesen 1,5 milliárdos termelő beruházáson kívül további fejlesztéseke nem tervez a Nestlé Hungária, a következő évi tervekről Meunier egyelőre korainak tartotta a tájékoztatást. Az ügyvezető igazgató tájékoztatása szerint a Nestlé Hungária konszolidált árbevétele a jövő évben várhatóan már tartalmazza a Schöller Budatej Bt. bevételeit is.
