Az igazgató elmondta, hogy a merevlemezpiacon tapasztalható keresletvisszaesés miatt kénytelenek megszűntetni at évek óta sikeresen működő HDD-gyártást.
A gyártósorok november 30-án leállnak, ezt követően jövő év közepéig leszerelik azokat és kiürítik a Videoton tulajdonában lévő telepet. A munkaerő leépítéséről konkrét információkkal nem szolgáltak, ám várhatóan a dolgozók nagy része november 30-án távozik, s csak elenyésző töredékük marad a leszerelés körüli teendőket ellátni. A Fejér megyei munkaügyi hivatal munkatársai azonnali hatállyal a helyszínre települtek és megkezdték a problémák kezelését. Nyár közepén - mint arról a NAPI Gazdaság is beszámolt - ezerfős leépítést jelentett be az IBM Storage Kft., amiből 850 volt a Videotontól bérelt munkaerő, 150 pedig IBM-alkalmazott.
Dieter Münck elmondta: a székesfehérvári gyár bezárásáról szóló döntés a társaság többi gyárát nem érinti. A NAPI Gazdaság kérdésére az igazgató megemlítette, hogy a társaság tavalyi árbevétele 2 milliárd dollár volt, aminek a fehérvári gyár már tavaly is csak a felét adta. A vállalat váci üzeme változatlan ütemben termel tovább.
Mint Münck elmondta, a leépítés azért Európában következett be, mert a gyártói tevékenység és a beszállítók nagyrészt a Távol-Keleten koncentrálódnak, ám állítása szerint a döntés független a Hitachival kötött megállapodástól, melynek értelmében a Hitachi felvásárolja az IBM veszteséges HDD-részlegét. Münck a NAPI Gazdaság kérdésére reagálva kategorikusan cáfolta, hogy a gyártósorokat Távol-Keletre szállítanák. A cég ugyanakkor számos tanújelét adta annak az utóbbi időben, hogy a cég kivonul a hardverpiacról, annak érdekében, hogy tevékenysége a szoftvergyártás mellett új területekre kalandozzon. Ennek ékes példája volt, hogy a társaság a közelmúltban megvette a PricewaterhouseCoopers LLP tanácsadó üzletágát, a PwC Consultingot.
