BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megkezdte a Mol az INA átvilágítását

A Mol Rt. megkezdte a horvát INA olajtársaság átvilágítását - jelentette a horvát Hina hírügynökség hétfon, az INA privatizációját koordináló állami hivatal jelentését ismertetve.

2002. augusztus 26. hétfő, 17:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pályázók küzül az orosz Rosznyeft a múlt héten fejezte be részletes vizsgálódását.
Az INA átvilágítását augusztus 19-én kezdték a társaság iránt érdeklődő befektetők, és várhatóan ősszel befejezik a munkát.
A horvát kormány az INA 25 százalék plusz egy szavazatra jogosító részét kínálja eladásra. A befektetőknek egy-egy hét áll a
rendelkezésükre a cég átvilágításához.
Az átvilágítás három részből áll: a pénzügyi és jogi adatok átvizsgálásából, az INA üzemeinek, olajmezőinek, finomítóinak és
kiskereskedelmi egységeinek meglátogatásából, valamint az INA szakértőivel folytatott konzultációból.
Az INA július 22-én választotta ki az érdeklődők közül az öt lehetséges vevőjelöltet. A Molon kívül az osztrák OMV, az orosz
Lukoil és a Rosznyeft, valamint az olasz Edison Gas szállt versenybe a részesedésért.
A horvát olajtársaság átvilágítása után az öt befektetőjelölt várhatóan benyújtja kötelező ajánlatát, amely az árat is tartalmazza - írta a hírügynökség.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet