BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol olajtárolási kapacitást vásárolt Ausztriában

A Kurier című osztrák bulvárlap értesülései szerint a Mol Ausztriában, a Bécs melletti Korneuburgban üzemanyag-tárolási kapacitást vásárolt az Avanti cégtől.

2002. augusztus 7. szerda, 14:07

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Günther Marchtrenkler, az Avanti International igazgatója megerősítette a 16 millió liter tárolására alkalmas raktár eladásáról szóló híreket, ám arról nem kívánt nyilatkozni, hogy ki vette meg, mivel bizalmasan kívánják kezelni az ügyet.
A Kurier szerint az osztrák OMV, az olasz Agip, valamint az orosz Lukoil és Jukosz mellett a Mol Rt. is pályázik a 90 millió euróval eladósodott, 110 benzinkútból álló osztrák Avanti-hálózat megvásárlására is. A sógorok legnagyobb olajcége, az OMV azért dühös, mert bár az utóbbi évek során 10 százalék körüli részesedést vásárolt magának a Molban, a magyar cég mégis sokkal inkább konkurrensként, mint partnerként lép fel Ausztriában, az OMV "hazai pályáján".

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet