A vádlottak közel három és fél éve állnak büntető kényszerintézkedés hatálya alatt. 2001. augusztusától házi őrizetben voltak és ez idő alatt egyszer sem szegték meg az őrizet szabályait, a rendőrség valamint a bíróság megkereséseinek maradéktalanul eleget tettek. A bíróság a döntés indoklásakor mindezeket figyelembe vette, ugyanakkor fenntartotta annak lehetőségét, hogy a körülmények megváltozásával ismét súlyosabb kényszerintézkedést alkalmazzon, továbbá fenntartotta a lakhelyelhagyási tilalmat is. Ennek értelmében a vádlottak nem hagyhatják el Budapest területét.
