BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyberuházás Salgótarjánban

Zöldmezős beruházásban 5.000 négyzetméteres üzemcsarnokot épít az olasz tulajdonban lévő RPM Hungária Elektromotorgyártó Kft.; a 2,5 millió eurós, kürölbelül 625 millió forintos fejlesztés négy év alatt valósul meg, a gyárban 2004-ben indul a termelés 150 embernek adva munkát - adta hírül az MTI.

2002. július 17. szerda, 16:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ezt szerdán a területvásárlásra vonatkozó szándéknyilatkozat aláírását követő sajtótájékoztatón jelentette be Puszta Béla, Salgótarján polgármestere és Adriano Pedrini, az RPM Hungária Kft. ügyvezető igazgatója.
Az olasz cég két éve bérelt üzemcsarnokban működik a városban; 37 dolgozót foglalkoztatnak és napi 800 elektromotort állítanak elő. A sajtótájékoztatón elhangzott: a társaság bővíteni kívánja tevékenységét, ezért vált szükségessé a fejlesztés. Az ipari parkban 2004-től gyártják a számos területen felhasználható hagyományos forgórésszel készült elektromotorokat, valamint e motorok vezérléséhez, fordulatszám-szabályozásához szükséges elektronikus kiegészítőket.
Salgótarján önkormányzata három évig teljes adómentességet biztosít az olasz befektetőnek. Azt követően újabb három évre kedvezményt nyújt: így a negyedik évben az iparűzési, a kommunális és az építményadó 80, majd 60, illetve 40 százalékát kell fizetnie a beruházónak.

Kummer Krisztián
Kummer Krisztián

Ez is érdekelhet