A mai napig nem használható az a díjfizetést ellenőrző kamerás rendszer, amely a sztrádakapukat váltotta fel az autópályákon az év elején, így a kamerák felvételei alapján egyetlen autóst sem bírságoltak még meg - írja a Népszabadság. A milliárdos költséggel lebontott sztrádakapukat felváltó hálózat több százmillió forintba került, és a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala üzemelteti. A kamerák felvételei alapján a sztrádát használó járművek adatait továbbítják az Állami Autópálya Rt.-nek, amely kiszűri a bliccelőket és fizetési felszólítást küld ki a kapott címre.
2002. július 4. csütörtök, 08:34
