BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sztrádakamerákat nem is használják

A mai napig nem használható az a díjfizetést ellenőrző kamerás rendszer, amely a sztrádakapukat váltotta fel az autópályákon az év elején, így a kamerák felvételei alapján egyetlen autóst sem bírságoltak még meg - írja a Népszabadság. A milliárdos költséggel lebontott sztrádakapukat felváltó hálózat több százmillió forintba került, és a Belügyminisztérium Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatala üzemelteti. A kamerák felvételei alapján a sztrádát használó járművek adatait továbbítják az Állami Autópálya Rt.-nek, amely kiszűri a bliccelőket és fizetési felszólítást küld ki a kapott címre.

2002. július 4. csütörtök, 08:34

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet