BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb itteni munkavállalóját bocsátja el a Flextronics

A Flextronics az Xbox gyártásának Kínába telepítése után a tervezettnél jóval kevesebb munkavállalóját bocsátja el. Új termék gyártása a második félévben kerülhet Magyarországra.

2002. június 10. hétfő, 12:47

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Flextronics Magyarországon az Xbox gyártásának Kínába telepítése után a tervezett ezer fő helyett mintegy háromszáz munkavállalót kíván elbocsátani - derült ki a cég mai sajtó-háttérbeszélgetésén. A vártnál kisebb arányú leépítés a cégen belüli munkaerő-átcsoportosításoknak köszönhető. Peter Baumgartner, a társaság közép-kelet-európai ügyvezető igazgatója hazánkban - az Xbox gyártásának megszüntetése ellenére - továbbra is forgalom bővülését reméli, újabb termékek gyártásának Magyarországra kerülése a második félévben várható.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet