BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Már csak egy hetük van a Kékkúti részvényeseknek

A Nestlé Waters május 27-én zárult vételi ajánlatával megszerezte az egykor a BÉT-en forgó Kékkúti Ásványvíz Rt. részvényeinek 97,16 százalékát és élni kíván a kiszorítási jogával, azaz maradék külső részvényesek papírjait 10,906 dollárért, ma közzétett egyoldalú nyilatkozatával megvásároltnak tekinti. A részvényesek - akiket a nyilatkozat egyszerűen, de a kellő tiszteletet megadva nagybetűvel "Volt Részvényeseknek" nevez - összesen 67 623, egyenként száz forint névértékű részvénnyel rendelkeznek.

2002. június 6. csütörtök, 09:11

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nyilatkozat felhívja a (Volt) részvényeseket, hogy június 14-ig transzferálják át papírjaikat az ING Baring Értékpapír Rt-hez, avagy fizikailag birtokolt részvényeiket helyezzék letétbe a cégnél és töltsék ki az adatlapot. A vételárat a Nestlé június 28-ig banki átutalással fizeti meg. Az át nem adott részvényeket a társaság hat hónapon belül értékesíti, vagy bevonja. Az értékesítésből befolyó vételár, vagy az alaptőke leszállításból felszabaduló összeg az érvénytelenített részvények tulajdonosait illeti meg, amit a társaságnál öt éven belül lehet felvenni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet