A Magyar Posta Rt. (MP) ma közzétette, hogy a Fővárosi Bíróság mint cégbíróság 2002. április 2-i hatállyal jóváhagyta a társaság zártkörű alaptőke-emelését a Postabank és Takarékpénztár Rt.-ben. A Postabank állami tulajdonban lévő részvényeinek Magyar Posta általi megszerzéséről szóló 2001. júliusi kormányhatározat végrehajtásaként a közlekedési és vízügyi miniszter nem pénzbeli hozzájárulásként az MP rendelkezésére bocsátotta a Postabank Rt. részvényeinek 63,69382 százalékát. Az MP az alaptőke-emelés nyomán a bank 96,75843 százalékos tulajdonosa lett.
2002. április 12. péntek, 09:09
