BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyel céget vett a Whirlpool

A Whirlpool Corporation többségi tulajdont szerzett a lengyel Polar háztartási-gépgyártó cégben, s megkezdte a társaság akvizícióját - jelentette be a Whirlpool.

2002. március 21. csütörtök, 17:13

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Polar a korábbi Moulinex-Brandt csoport tagja volt, amely 2001. szeptemberében került csődeljárás alá. A francia Kereskedelmi Kamara jóváhagyott vásárlási feltételei és a lengyel kormány megegyezése alapján a Whirlpool 23 millió dollárt fizet a cégért, valamint átvállalja az összes adósságát és kintlevőségét, ezzel 96 százalékos részesedést szerezve a Polar-ban. A tulajdonjog átvétele 2002. második negyedévére fejeződik be. A Whirlpool véleménye szerint a Polar kitűnően beilleszthető a cég európai stratégiájába és erősíti a márkák pozícióját Közép-és Kelet Európában, kiemelten Lengyelországban.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet