Az Vértesi Erőmű Rt. hamarosan megkezdi azt a 20,1 milliárdos beruházást, amivel 97 százalékkal csökkenti az erőmű kéndioxid kibocsátását és ezáltal nemcsak az erőművet, hanem a hozzá kapcsolódó szénbányát is megmenti a bezárástól. A 4300 alkalmazott munkahelyének megőrzését lehetővé tevő beruházás azért kezdődhet most el, mert a kormány keddi ülésén 10 milliárd forint értékben kézfizető kezességet vállalt az Vértesi Erőmű Rt. hiteleire.
