BUX 139975.07 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bérmegállapodás a Magyar Postánál

A Magyar Posta Rt. - mint munkáltató - és az érdekképviseletek vezetői a mai napon aláírták a 2002. évi január 1-jétől érvényes automatikus keresetfejlesztésről szóló megállapodást. A Magyar Posta Rt. és az érdekképviseletek 2002. február 23-án középtávú megállapodást kötöttek, amely rendelkezik az automatikus keresetfejlesztésről is - áll a társaság közleményében.

2002. január 18. péntek, 15:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megállapodás értelmében az automatikus keresetfejlesztés mértéke az adott évre tervezett infláció felső határának 75 százaléka. A Parlament által elfogadott költségvetési terv szerint ez a mérték 4,5 százalékos.
Figyelembe véve, hogy a Magyar Posta Rt. 2000-ben áttért a bértömeggazdálkodásra, ez 4,5 százalékos bértömegnövekedést, azaz 1910 millió forint bértömeg kiosztását teszi lehetővé. Ez fedezi egyrészt az 50 ezer forintos minimálbérre történő átállást, ami 2,4 százalékot és 1017 millió forintot köt le 12 ezer postai dolgozót érintve, illetve ezen túlmenően 2,1 százalék, 893,2 millió forint helyi megállapodások alapján kerül kiosztásra. Január hónapra - legkésőbb február 5-én - a munkáltatói döntés alapján bérfejlesztésben részesített postai dolgozók már az emelt béreket kapják meg fizetésük kézhezvételekor. A 2002. évi bértárgyalások megkezdésére a társaság üzleti tervének és a tulajdonos bérfejlesztésre vonatkozó döntésének ismeretében vélhetően februárban kerül sor.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet