BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó kampánya volt a cukorgyártónak

A decemberben befejeződött cukorrépa feldolgozási kampányban a 127 ezer tonna cukrot gyártott a Magyarországon piacvezető Magyar Cukor Rt. Bár a répa mennyisége és minősége is hagyott kivetnivalót maga után, még mindig jobb volt mint a tavaly előtti. Így a társaság a répa tonnája után 300 forint minőségi prémiumot fizetett a termelőknek, akik eladási ára ezzel együtt 20 százalékkal 8500 forintra nőtt 2000-hez képest. A társaság idén első ízben nyereséges lesz, amiben a fúziók lezárása mellett annak van meghatározó szerepe, hogy javítani tudott hatékonyságán.

2002. január 8. kedd, 10:52

Máté Dániel
Máté Dániel

Ez is érdekelhet