BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Novemberben a legtöbb előfizető a Pannont választotta

Folytatódik az elmúlt fél évben tapasztalható trend a magyar mobilpiacon: a Hírközlési Felügyelet legfrissebb adatai szerint novemberben a 124 ezer új mobilelőfizető 41 százaléka a Pannon GSM-et választotta, azaz ismét ez a szolgáltató gyűjtötte a legtöbb ügyfelet, ezúttal 52 ezret.

2001. december 27. csütörtök, 15:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 2001 májustól októberig tartó időszakban új tendencia jellemezte a háromszereplős hazai mobilpiacot: amellett, hogy az egyre inkább erősődő versenyben a Pannon GSM szilárdan megőrizte 40 százalék feletti piaci részesedését, fél éven keresztül versenytársait megelőzve a legtöbb új előfizetőt sikerült megnyernie. Ebben az időszakban háromnegyed millió előfizetővel nőtt a GSM piac, az új ügyfelek 42 százaléka, összesen 317 ezer mobilos a huszasok táborához csatlakozott. A HIF elmúlt havi adatai tükrében a trend folytatódik, hiszen novemberben is a Pannon GSM-nek szavaztak bizalmat a legtöbben. A huszas számot az elmúlt hónapban 10 ezerrrel több előfizető választotta, mint az utána következő szolgáltatót.
A május-november időszakot összességében tekintve a mobilpiaci növekedésből a Pannon GSM 42,1 százalékot tudhat magáénak. Ezzel a szolgáltató november végén regisztrált 1 784 000 előfizetőjével stabilan tartja 40,2 százalékos részesedését az immár csaknem négy és fél millió ügyfelet számláló mobilpiacon. (A HIF november végi adatai szerint a hazai mobil felhasználók száma 4 437 000.)
Björn J. Flakstad, a Pannon GSM vezérigazgatója elmondta: az év végére jóval több, mint 4,5 millió előfizetővel számol Magyarországon. Cégének jó szereplését a korrekt piaci magatartással, az év során bevezetett új szolgáltatásokkal, valamint a Bee márka sikerével magyarázta.

Diószegi József
Diószegi József

Ez is érdekelhet