BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mégis csökkenti az olajteremlést az orosz kormány?

Viktor Hrisztyenko orosz miniszterelnök-helyettes nyilatkozata szerint a kormányt változatlanul aggasztja az olajpiaci helyzet, és utalt arra, hogy további intézkedések lehetségesek az orosz olajtermelésben - jelentette orosz hírügynökségre hivatkozva az MTI.

2001. november 20. kedd, 11:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány nemsokára további intézkedéseket hoz nyilvánosságra az olajpiaci helyzettel kapcsolatban - mondta Hrisztyenko, és hozzátette, hogy az intézkedések az OPEC-tagországokkal és más olajexportőr országokkal folytatott megbeszélések következményei lesznek. A miniszterelnök-helyettes ennél pontosabban nem fogalmazott, vagyis nem közölte, hogy a kormány esetleg felülvizsgálja múlt heti döntését a termelés napi 30 ezer hordós, gyakorlatilag jelképes csökkentéséről, és esetleg nagyobb mértékben fogja vissza a felhozatalt. Az OPEC a múlt héten napi 1,5 millió hordós termeléscsökkentést ígért január elsejétől arra az esetre, ha más nagy olajtermelő országok legalább napi 500 ezer hordóval visszafogják a saját termelésüket.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet