Bár Gaskó István, a szakszervezet elnökehangsúlyozta, hogy tárgyalások révén igyekeznek új megállapodást kötni, a szerződés felmondása megteremti a sztrájk lehetőségét is, a szakszervezet azonban ettől el akar zárkózni.
A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete 2001. december 31-ével felmondja a MÁV-val kötött három éves megállapodást, ami után a szerződés érvényét veszti és új jogi helyzet áll elő. A szakszervezet azért mondja fel a megálapodást, mert a szerződés 6 pontja közül öt egyáltalán nem teljesült.
2001. szeptember 10. hétfő, 12:07

Bár Gaskó István, a szakszervezet elnökehangsúlyozta, hogy tárgyalások révén igyekeznek új megállapodást kötni, a szerződés felmondása megteremti a sztrájk lehetőségét is, a szakszervezet azonban ettől el akar zárkózni.