A Fotex Rt. 2.4 milliárd forintért vásárolta meg az FTC Labdarúgó és Sport Kft. 80 százalékos tulajdoni részesedését. Az összeget 3 év alatt, 600 milliós részletekben kapja meg az egyesület. Az FTC elnöke Furulyás János korábban közölte a Napi Gazdasággal: a Fotex tőkeemelésre készül az FTC-ben, amelynek mértékéről nem kívánt nyilatkozni. A szindikátusi szerződés szerint a tőkeemelés után sem csökkenhet az FTC szavazati aránya 10 százalék alá. A távlati célok között az rt.-vé alakulás és a tőzsdei bevezetés is szerepel.
