BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az FTC küldöttközgyűlése elfogadta a Fotex-szerződést

Az FTC mai rendkívüli küldött közgyűlése egyhangúan elfogadta a Fotex Rt.-vel kötött befektetői szerződést. A megállapodás akkor lép életbe, ha augusztus 1-jéig megérkezik az egyesület számlájára az első évre esedékes 600 millió forint.

2001. július 26. csütörtök, 18:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Fotex Rt. 2.4 milliárd forintért vásárolta meg az FTC Labdarúgó és Sport Kft. 80 százalékos tulajdoni részesedését. Az összeget 3 év alatt, 600 milliós részletekben kapja meg az egyesület. Az FTC elnöke Furulyás János korábban közölte a Napi Gazdasággal: a Fotex tőkeemelésre készül az FTC-ben, amelynek mértékéről nem kívánt nyilatkozni. A szindikátusi szerződés szerint a tőkeemelés után sem csökkenhet az FTC szavazati aránya 10 százalék alá. A távlati célok között az rt.-vé alakulás és a tőzsdei bevezetés is szerepel.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet