BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén 10-15 ezer Tetra-felhasználóra számít a Posta

A Magyar Posta Rt. (MP) a tervek szerint ez év végéig Budapesten és vonzáskörzetében építi ki a Tetra-rendszert, s e területen teljes lefedettséget nyújtva mintegy 10-15 ezer felhasználót lát el készülékkel - közölte a társaság szerdán az MTI-vel.

2001. június 27. szerda, 16:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A közlemény szerint az MP 2002 végéig befejezi Magyarország teljes területének alap-infrastruktúrával történő ellátását, s további 35-40 ezer felhasználót lát el rádiókészülékkel.
A Tetra a GSM rendszerrel összehasonlítva gyorsabb hívásfelépítést és gyorsabb adattovábbítást, illetve csoporthívásokat tesz lehetővé. A rendszer rugalmasan igazítható egy-egy felhasználói csoport igényeihez, amely azt saját hálózatként is kezelheti annak ellenére, hogy csak előfizetést és használati jogot vásárol.
Az MP közleménye szerint a Tetra hálózatgazdai szerepét a kormány a Közlekedési és Vízügyi Minisztériumra bízta.
A 100 százalékban állami tulajdonú MP-re pedig részben nemzetbiztonsági okok miatt bízták a rendszer megvalósítását, illetve részben azért, mert a Tetra folyamatos állami kontroll és felügyelet mellett működik majd.
Az MTI-érdeklődésére a Tetra-rendszerrel kapcsolatban az Antenna Hungária Rt. (AH) illetékese elmondta: a társaság alvállalkozóként továbbra is részt kíván venni a készenléti rendszer megvalósításában. Az AH távközlési cégként azonban nemcsak a Tetra kiépítésben venne részt például bérelt vonalak átadásával, hanem részben üzemeltetné és szervizelné is a rendszert.
Az AH korábban azt tervezte, hogy fővállalkozóként valósítja meg a Tetra-t, erről azonban részben az elmúlt év végén meghiúsult tőkeemelés miatt le kellett mondania.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet