BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Magyar Posta többségi tulajdont kap a Postabankban?

A Népszabadság mai cikke szerint a Pénzügyminisztérium – felülvizsgálva korábbi álláspontját – hajlandó többségi részedeséhez juttatni a Magyar Postát a Postabankban. A Posta vezetése azonban nem lehet maradéktalanul elégedett, mivel a terveikben 100 százalékos tulajdonrész megszerzése szerepel. Egy közelmúltban elfogadott törvénymódosítás egyébként lehetőséget ad a Postának 15 százalékot meghaladó mértékű tulajdonrész megszerzésére hitelintézetben.

2001. június 1. péntek, 09:16

Baka Zoltán
Baka Zoltán

Ez is érdekelhet