BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem lesz BMW-üzem Tatabányán

A BMW 2001. május 18-án keltezett levelében sajnálattal közölte Tatabánya önkormányzata vezetőivel, hogy az új BMW-kisautó gyártási helyének kiválasztása során nem tudják figyelembe venni a tatabányai telephely-ajánlatot. Tatabánya a jelentkezők 12-esre szűkített köréből esett már ki - jelentette be sajtótájékoztatóján Bencsik János, a komárom-esztergomi megyeszékhely polgármestere.

2001. május 25. péntek, 11:39

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A polgármester elmondása szerint 250 európai város szerette volna a bajor autógyár üzemét letelepíteni. Magyarországon hét település, illetve régió ajánlkozott a több mint egymilliárd márkás beruházás helyszínéül - emlékeztetett az MTI - , a végén egyedül Tatabányának volt erre esélye. Bencsik János közölte, hogy jelenleg egy másik autógyárral tárgyalnak egy összeszerelő-üzem letelepítéséről, a gyár nevét azonban nem árulta el.

Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet