A polgármester elmondása szerint 250 európai város szerette volna a bajor autógyár üzemét letelepíteni. Magyarországon hét település, illetve régió ajánlkozott a több mint egymilliárd márkás beruházás helyszínéül - emlékeztetett az MTI - , a végén egyedül Tatabányának volt erre esélye. Bencsik János közölte, hogy jelenleg egy másik autógyárral tárgyalnak egy összeszerelő-üzem letelepítéséről, a gyár nevét azonban nem árulta el.
