A blokkonként egymilliárd forint értékű felújítás idén szeptemberben kezdődik. A beruházást a Magyar Villamos Művek Rt.-vel korábban megkötött hosszú távú áramvásárlási szerződés tette lehetővé. (Mint emlékezetes, a villamosművek és az AES közötti újabb hosszú távú áramvásárlási szerződésekről szóló tárgyalások kudarcba fulladtak.)
