Az erőmű 2004 augusztusában kezdi meg a termelést, a szerződésben rögzített éves 500 gigawattórás termelés mellett, a jelenlegi földgázárakon számolva kilowattóránként 10,4 forintos áron állítja majd elő az áramot.
Húsz évre szóló kapacitáslekötési és villamosenergia-vásárlási szerződést kötött a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. a Budapesti Erőmű kispesti gázturbinás erőművére - jelentette az MTI. A 25 milliárd forint beruházással épülő új erőmű összes villanytermelő kapacitása 110 megawatt, forróvíztermelő kapacitása 120 megawatt lesz.
2001. február 22. csütörtök, 11:25

Az erőmű 2004 augusztusában kezdi meg a termelést, a szerződésben rögzített éves 500 gigawattórás termelés mellett, a jelenlegi földgázárakon számolva kilowattóránként 10,4 forintos áron állítja majd elő az áramot.