BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az áramszolgáltatók tárgyalnának az MVM-mel és a kormánnyal

Az áramszolgáltatók nem vitatják a 6 százalékos januári végfelhasználói áremelést, hanem saját árrésüket kívánják megváltoztatni - hangzott el az érintettek mai sajtótájékoztatóján. Az áramszolgáltatók el akarják érni, hogy a Magyar Villamos Művek (MVM) üljön le velük tárgyalni, ám ha erre nem kerül sor, a piacnyitás, az importliberalizáció is megoldást jelenthet. A hét fejleménye, hogy a két oldal szakértőket nevez meg a vita eldöntésére.

2001. február 6. kedd, 13:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken már egyeztetések zajlottak le az MVM és az áramszolgáltatók között: a cégek visszautasították az MVM kartellvádját, hiszen a piacon nincs verseny, a szabályozás együtt kezeli a hat társaságot és egységes árakat ír elő számukra.
Várhatóan 2002 január végén kerül sor egy 25 százalékos árampiaci nyitásra, melynek felét - azaz 12,5 százalékot - az áramszolgáltatók importlehetőségként kívánják kihasználni. A társaságok közölték, hogy a hatékonyságjavulás eredményét hajlandók lennének megosztani a fogyasztókkal. Az áramszolgáltatók remélik, hogy korrigálhatók a december végi rossz döntések: a kormány már jelezte, hogy hajlandó lenne tárgyalni az ügyben.
Jelenleg a hat szolgáltatónak az idénre nincs érvényes kereskedelmi szerződése az MVM-mel.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet