Pénteken publikálta első negyedéves gyorsjelentését az Opus, a holding 125 milliárd forintot meghaladó bevételt ért el, ami az előző év azonos időszakához képest 13 százalékos csökkenést jelent. A működési költségeket ugyanakkor jóval nagyobb mértékben, 20 százalékkal sikerült visszavágni.

A kettő együtt azt eredményezte, hogy az üzemi eredmény 52 százalékkal emelkedett és megközelítette az új rekordot jelentő 22 milliárd forintot. Az adózás utáni eredmény 17,4 százalékkal lett magasabb a tavalyinál, ezen a soron 13,2 milliárd forint profit keletkezett a holdingnál. 

Kép: Opus (Tigáz)

A szinergiahatások jobb kihasználása, és a hatékonyabb gazdálkodás eredményeként indította erősen a 2025-ös évet az Opus – olvasható a társaság közleményében – elsősorban a 20 százalékkal csökkentett költségek hatottak pozitívan a profitra. 

Emellet az EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) is 32 százalékkal lett nagyobb a bázisnál, így új csúcsot jelentő 32,6 milliárd forintra nőtt.

Jelentős hatékonyságjavulást értünk el 2025 első hónapjaiban, amire szükség is volt, hiszen továbbra is nehezített pályán kell működnünk. A számok azt bizonyítják helyes döntés volt a szinergiák kihasználására koncentrálni, a stratégiánk működik, hiszen a diverzifikált portfoliónk újabb és újabb csúcsokat ér el

– hangsúlyozza az eredménybeszámoló kapcsán Lélfai Koppány, a társaság vezérigazgatója.
 
A négy nagy üzletág közül az iparnál a működési költségeket az árbevételnél nagyobb mértékben tudták csökkenteni, ezzel sikerült pozitív mérleget elérni. Az élelmiszeriparban ugyanakkor a kedvezőtlen nemzetközi, és hazai folyamatok miatt nem lehetett a költségek növekedését az árakban érvényesíteni. Az EBITDA viszont még így is pozitív tartományban maradt. 

Erősen kezdte az évet az energetika. A turizmus területén az újra nyíló szállodák miatt egyszeri költségtételek is befolyásolták az első három hónapot, azonban így is sikerült a bázis számokat elérni.

A főbb szegmensek hozzájárulása az összes bevételhez (első negyedév):

  • építőipar: 19 százalék
  • élelmiszeripar: 24 százalék
  • turizmus: 8 százalék
  • energetika: 49 százalék
     

Tájékoztatás

A jelen oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!